Skip to content

Leikosaarentie 13 C 47, Helsinki, VUOSAARI

90,5 m2, 4H+K+S

Sales agent

Bertta Gyldén

Kohteessa käynnistyy peruskorjausremontti toukokuussa 2026.

Asunnon remontti 5.10.2026- 23.10.2026

If you would like to receive more information about this apartment, please contact our salesperson.

Welcome to your future home!

Kohteessa käynnistyy peruskorjausremontti toukokuussa 2026. Asunnon remontti 5.10.2026- 23.10.2026 Remontissa on uusitaan keittiö, kylpyhuone, asennetaan laminaattilattia sekä uusitaan väliovet ja eteisen kaapisto Peruskorjauksessa remontoidaan asuntoja sekä yleisiä tiloja. Lisätietoja peruskorjauksesta löydät nettisivuiltamme: https://www.asuntosaatio.fi/asukkaalle/tietoa-asokoti-asukkaalle/asokotien-peruskorjaus/ Asunnon eteisessä on runsaasti säilytystilaa, ja keittiö tarjoaa reilusti tilaa niin ruoanlaittoon kuin säilytykseenkin sekä sopivan paikan ruokailuryhmälle. Keittiöstä on käynti asunnon parvekkeelle. Avara ja valoisa olohuone kutsuu viihtymään, ja kolme erillistä makuuhuonetta tekevät kodista ihanteellisen perheelle tai tilaa arvostavalle asukkaalle. Erillinen wc tuo arkeen sujuvuutta, ja tilavat kylpyhuone- sekä saunatilat lisäävät asumismukavuutta. Tutustu asuntoon ja jätä hakemus osoitteessa www.asuntosaatio.fi sekä sovi esittelystä sähköpostitse bertta.gylden@asuntosaatio.fi tai puhelimitse p. 020 161 2403

If you would like to receive more information about this apartment, please contact our salesperson.

Apartment info

Housing costs

  • Rent 1460€
  • Security deposit 1460€
  • Water fee/person/month 22€

Apartment basic info

  • Housing type Apartment house
  • Energy class D
  • Apartment type 4H+K+S
  • Living area 90.50 m²
  • Floor 2
  • Balcony 1
  • Own sauna Yes
  • Separate toilet Yes
  • Elevator Yes
  • Available Available now
  • Condition Good
  • Pets Allowed
  • Broadband DNA Welho

Extra info

Smoking in our apartments

It has been a long-term policy of ours to make all of our new residential properties completely non-smoking. We are gradually making all of our apartments non-smoking; the agreements of new residents will forbid smoking in the apartments and on the balconies from 1 January 2021 onwards. The property may not be completely non-smoking due to other apartments that may be subject to old agreements with no smoking prohibitions.

Property Introduction

Leikosaarentie 13 on merellisessä Vuosaaressa sijaitseva viihtyisä kerrostalokohde. Kohde koostuu 57 asunnosta, joiden koot vaihtelevat kaksioista viiden huoneen asuntoihin, 44,5–100 m². Asunnoissa on asumismukavuutta lisäävä huoneistokohtainen ilmanvaihtojärjestelmä. Kohteen asukkailla on käytössään pyykkitupa, kuivaushuone sekä kerhotila. Kohteessa on kaukolämmitys.

Koulut, päiväkodit ja palvelut ovat kohteessa lähellä. Kauppakeskus Columbuksen päivittäispalvelut sekä Vuosaaren metro sijaitsevat noin kilometrin päässä kohteesta. Lähettyvillä on myös ulkoilemaan kutsuva vehreä Kallvikin ulkoilualue.

Why Asuntosäätiö?

We believe that a happy home and quality living are for everyone. We do not seek immediate profit or financial benefit. We use the assets gained from our operations to develop our real estate. Over 33,000 Finns have already chosen a home offered by Asuntosäätiö. Pets are also welcome in all our homes.

Property Introduction

Leikosaarentie 13 on merellisessä Vuosaaressa sijaitseva viihtyisä kerrostalokohde. Kohde koostuu 57 asunnosta, joiden koot vaihtelevat kaksioista viiden huoneen asuntoihin, 44,5–100 m². Asunnoissa on asumismukavuutta lisäävä huoneistokohtainen ilmanvaihtojärjestelmä. Kohteen asukkailla on käytössään pyykkitupa, kuivaushuone sekä kerhotila. Kohteessa on kaukolämmitys. Koulut, päiväkodit ja palvelut ovat kohteessa lähellä. Kauppakeskus Columbuksen päivittäispalvelut sekä Vuosaaren metro sijaitsevat noin kilometrin päässä kohteesta. Lähettyvillä on myös ulkoilemaan kutsuva vehreä Kallvikin ulkoilualue.

Basic house info

  • Form of housing Rental home
  • Elevators 3
  • House sauna No
  • Laundry room Yes
  • Drying room Yes
  • Apartment count 57

Apartments and floor plans: Leikosaarentie 13, Kerrostalo,

Apply for apartment type

Leikosaarentie 13 B 31

3h+k+s

, Kerrostalo

72.5 m2

Floor 3/5

Apply for apartment type

Leikosaarentie 13 C 47

4h+k+s

, Kerrostalo

90.5 m2

Floor 2/5