Vuokra-, osaomistus- ja omistusasunnot sekä liiketilat ja tontit (pääkaupunkiseutu)

Paikkakunta Yhteystiedot Myyjät

Espoo
Helsinki
Vantaa
Tuusula

Asuntosäätiö
Tuulikuja 2
02100 Espoo

Toimiston aukioloajat:
arkisin ma-pe klo 8-16

Puhelinpalvelu 020 161 2400

Sijainti kartalla

Arja Paatelainen, asuntovuokraus
puhelin 020 161 2469
arja.paatelainen@asuntosaatio.fi

Riitta Parviainen, omistusasuntojen myynti
puhelin 020 161 2481
riitta.parviainen@asuntosaatio.fi

Päivi Tulokas, asuntovuokraus ja muut
puhelin 020 161 2478
paivi.tulokas@asuntosaatio.fi

Asumisoikeusasuntojen myynti ja vuokraus (koko maa)

Paikkakunta Yhteystiedot Myyjät

Helsinki
Espoo
Vantaa
Porvoo

Asokotien asuntopalvelu
Leankatu 3
00240 Helsinki

Toimiston aukioloajat:
ma - pe 8.00 - 16.00

Puhelinpalvelu 020 161 2280

Sijainti kartalla

Irma-Liisa Back-Heikkinen, uudiskohteet
puhelin 020 161 2286
irma-liisa.back-heikkinen@asokodit.fi

Raija Kallasaari, uudiskohteet
puhelin 020 161 2206
raija.kallasaari@asokodit.fi

Marjaana Kurvi
puhelin 020 161 2260
marjaana.kurvi@asokodit.fi

Arja Linnavuori
puhelin 020 161 2212
arja.linnavuori@asokodit.fi

Hannele Nybergh
puhelin 020 161 2288
hannele.nybergh@asokodit.fi

Susanna Sihvo
puhelin 020 161 2224
susanna.sihvo@asokodit.fi

Merja Syrjänen
puhelin 020 161 2204
merja.syrjanen@asokodit.fi

Kirkkonummi
Lohja
Nummela
Vihti

Realian Asuntovuokraus,Helsinki
Valimotie 17-19
00380 Helsinki

Sonja Ellfolk
puhelin 010 228 6371
sonja.ellfolk@realia.fi

Hyvinkää
Mäntsälä
Riihimäki

Realia Asuntovuokraus, Hyvinkää 
Hämeenkatu 21-23, 2 krs. 
05800 Hyvinkää 

Jesse Helvilä
puhelin 040 673 5975 
faksi 010 228 6601
jesse.helvila@realia.fi
Hämeenlinna

Realia Asuntovuokraus, Hämeenlinna
Saaristenkatu 3
13100 Hämeenlinna

Niina Manner
puhelin 050 350 8475
niina.manner@realia.fi
Imatra

SKV Kiinteistönvälitys Oy, Imatra
Lappeentie 14
55100 Imatra

Tiina Kytösalmi
puhelin 010 228 4672
tiina.kytosalmi@skv.fi

Jyväskylä Keski-Suomen OP-Kiinteistökeskus Oy, LKV
Asemakatu 7
40100 Jyväskylä

Mikko Raivio
puhelin 010 256 5958 
faksi 010 256 5969
mikko.raivio@op.fi

Annina Sutka
puhelin 010 256 5577
faksi 010 256 5577
annina.sutka@op.fi

Järvenpää

Realia Asuntovuokraus, Järvenpää
Myllytie 1 A
04410 Järvenpää

Raija Komu
puhelin 010 228 3301
raija.komu@realia.fi

Kerava
Tuusula
Sipoo

Realia Asuntovuokraus, Järvenpää
Myllytie 1 A
04410 Järvenpää
Sirkka Taskin
puhelin 010 228 6125
sirkka-liisa.taskin@realia.fi
Kotka
Hamina

Kotisatama LKV
Keskuskatu 25
48100 Kotka

Emmi Mannonen
puhelin 05 2180 900
faksi (05) 2180 925
emmi.mannonen@kotisatamalkv.fi

Kouvola

Kiinteistömaailma/Kiinteistövälitys Vauhkonen Oy
Kauppalankatu 6
45100 Kouvola

Maarit Korhonen
puhelin 050 301 6702
maarit.korhonen@kiinteistomaailma.fi

Kuopio
Joensuu
Siilinjärvi

Realia Management Oy / Kuopio
Vuorikatu 26 A 1. krs
70100 Kuopio

Katja Tervakoski
puhelin 010 228 8220 
katja.tervakoski@realia.fi
Lahti

Realia Asuntovuokraus
Vapaudenkatu 12-14
15110 Lahti

Taru Nurmi
puhelin 010 228 2059 
taru.nurmi@realia.fi
Lappeenranta

Kiinteistömaailma Lappeenrannan Asuntokauppa Oy LKV
Kauppakatu 53
53100 Lappeenranta

Sirpa Toivonen
puhelin 010 423 8500 
faksi 010 423 8515
sirpa.toivonen@kiinteistomaailma.fi
Nurmijärvi
Klaukkala
Realia Asuntovuokraus, Hyvinkää 
Hämeenkatu 21-23, 2 krs. 
05800 Hyvinkää 

Simo Sompajoki
010 228 3182
simo.sompajoki@realia.fi

Oulu
Haukipudas

Kiinteistötahkola, Oulu
Lumijoentie 1
90400 Oulu

Minna Tervonen
puhelin 020 748 0250 
minna.tervonen@kiinteistotahkola.fi

Rovaniemi

SKV Kiinteistövälitys, Rovaniemi
Rovakatu 36
96200 Rovaniemi

Janica Flinck
puhelin 010 228 5405
janica.flinck@skv.fi

Minna Väätäinen
puhelin 010 228 5402
minna.vaatainen@skv.fi

Salo
Raisio

Kotoisa Oy
Järvijoentie 197
21340 Tortinmäki

Pirjo Hurskainen
puhelin 040 968 0716
pirjo.hurskainen@pp.inet.fi
Tampere Realia Asuntovuokraus, Tampere
Hämeenkatu 20 A, 3krs
33200 Tampere
Puh. 020 780 2324
asuntovuokraus.tre@realia.fi

Tarja Seeslahti
puhelin 020 780 2333
tarja.seeslahti@realia.fi

Emmi Korpela
puhelin 020 780 2324
emmi.korpela@realia.fi









020 161- ja 010 620 -alkuisiin yritysnumeroihin soittaminen maksaa Soneran hinnaston mukaisesti kotimaan lankapuhelimesta soitettaessa 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti ja matkapuhelimesta 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti