Vuokra-, osaomistus- ja omistusasunnot sekä liiketilat ja tontit (pääkaupunkiseutu)

Paikkakunta Yhteystiedot Myyjät

Espoo
Helsinki
Vantaa
Tuusula

Asuntosäätiö
Tuulikuja 2
02100 Espoo

Toimiston aukioloajat:
arkisin ma-pe klo 8-16

Puhelinpalvelu 020 161 2400

Sijainti kartalla

Raija Kallasaari, omistusasuntojen myynti
puhelin 020 161 2481
raija.kallasaari@asuntosaatio.fi

Arja Paatelainen, pääkaupunkiseudun asuntovuokraus
puhelin 020 161 2469
arja.paatelainen@asuntosaatio.fi

Päivi Tulokas, uudet asumisoikeusasunnot, osaomistus ja golf-pelioikeudet
puhelin 020 161 2478
paivi.tulokas@asuntosaatio.fi

Asumisoikeusasuntojen myynti ja vuokraus (koko maa)

Paikkakunta Yhteystiedot Myyjät

Helsinki
Espoo
Vantaa
Porvoo

Asokotien asuntopalvelu
Leankatu 3
00240 Helsinki

Toimiston aukioloajat:
ma - pe 8.00 - 16.00

Puhelinpalvelu 020 161 2280

Sijainti kartalla

Marjaana Kurvi
puhelin 020 161 2260
marjaana.kurvi@asokodit.fi

Arja Linnavuori
puhelin 020 161 2212
arja.linnavuori@asokodit.fi

Hannele Nybergh (vuorotteluvapaalla)
puhelin 020 161 2288
hannele.nybergh@asokodit.fi

Susanna Sihvo
puhelin 020 161 2224
susanna.sihvo@asokodit.fi

Merja Syrjänen
puhelin 020 161 2204
merja.syrjanen@asokodit.fi

Jussi Jaakkola
puhelin 020 161 2282
jussi.jaakkola@asokodit.fi

Kirkkonummi


Realia Asuntovuokraus,Helsinki
Valimotie 17-19
00380 Helsinki

Heli Räsänen
puh. 0400 284 485
heli.rasanen@realia.fi

Hyvinkää
Mäntsälä
Riihimäki

Realia Asuntovuokraus, Hyvinkää 
Hämeenkatu 18, 3. kerros
05800 Hyvinkää 

Annika Rämö
puhelin 040 667 4597 
annika.ramo@realia.fi
Hämeenlinna

Realia Asuntovuokraus, Hämeenlinna
Sibeliuksenkatu 5
13100 Hämeenlinna

Heli Tamminen
040 834 4449
heli.tamminen@realia.fi
Imatra

SKV Kiinteistönvälitys Oy, Imatra
Lappeentie 14
55100 Imatra

Tiina Kytösalmi
puhelin 050 088 3301
tiina.kytosalmi@skv.fi

Jyväskylä Keski-Suomen OP-Kiinteistökeskus Oy, LKV
Kauppakatu 22 
40100 Jyväskylä

Mikko Raivio
puhelin 010 256 5958 
mikko.raivio@op.fi 

Kari Kaksonen
puhelin 050 599 0762
kari.kaksonen@op.fi

Järvenpää
Tuusula

Realia Asuntovuokraus, Järvenpää
Sibeliuksenkatu 19 E, 2. krs
04400 Järvenpää

Raija Komu
puhelin 010 228 3301
raija.komu@realia.fi

Kerava
Sipoo

Realia Asuntovuokraus, Järvenpää
Sibeliuksenkatu 19 E, 2. krs
04400 Järvenpää

Sirkka Taskin
puhelin 010 228 6125
sirkka-liisa.taskin@realia.fi
Kotka
Hamina

Aninkainen Kotka/ Kotkan Kiinteistökeskus Oy
Keskuskatu 25
48100 Kotka

Emmi Mannonen
puhelin 050 555 0622
emmi.mannonen@aninkainen.fi

Kouvola

Kiinteistömaailma/Kiinteistövälitys Vauhkonen Oy
Kauppalankatu 6
45100 Kouvola

Harri Vauhkonen
puhelin 050 301 6701
harri.vauhkonen@kiinteistomaailma.fi

Kuopio
Joensuu
Siilinjärvi

Realia Management Oy / Kuopio
Vuorikatu 26 A 2. krs 
70100 Kuopio

Katja Tervakoski
puhelin 010 228 8220 
katja.tervakoski@realia.fi
Lahti

Realia Asuntovuokraus
Vapaudenkatu 12-14
15110 Lahti

Hanna-Maria Melto
puhelin 010 2284 192
hanna-maria.melto@realia.fi
Lappeenranta

Kiinteistömaailma Lappeenrannan Asuntokauppa Oy LKV
Kauppakatu 53
53100 Lappeenranta

Sirpa Toivonen
puhelin 010 423 8500 
faksi 010 423 8515
sirpa.toivonen@kiinteistomaailma.fi
Nurmijärvi
Klaukkala
Vihti
Lohja
Realia Asuntovuokraus, Hyvinkää 
Hämeenkatu 18, 3. kerros 
05800 Hyvinkää 

Simo Sompajoki
010 228 3182
simo.sompajoki@realia.fi

Oulu
Haukipudas

Kiinteistötahkola, Oulu
Lumijoentie 1
90400 Oulu

Tanja Pirttikoski
puhelin 0207 488 330
tanja.pirttikoski@kiinteistotahkola.fi

Rovaniemi

SKV Kiinteistövälitys, Rovaniemi
Rovakatu 36
96200 Rovaniemi

Minna Väätäinen
puhelin 040 824 2952
minna.vaatainen@skv.fi

Salo
Raisio

Kotoisa Oy
Järvijoentie 197
21340 Tortinmäki

Pirjo Hurskainen
puhelin 040 968 0716
pirjo.hurskainen@pp.inet.fi
Tampere Realia Asuntovuokraus, Tampere
Hämeenkatu 20 A, 3krs
33200 Tampere
Puh. 020 780 2324
asuntovuokraus.tre@realia.fi

Tarja Seeslahti
puhelin 020 780 2333
tarja.seeslahti@realia.fi

Emmi Korpela
puhelin 020 780 2324
emmi.korpela@realia.fi


020 161- ja 010 620 -alkuisiin yritysnumeroihin soittaminen maksaa Soneran hinnaston mukaisesti kotimaan lankapuhelimesta soitettaessa 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti ja matkapuhelimesta 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti