Skip to content

Timanttikuja 5 A 13, Vantaa, KIVISTÖ

49,5 m2, 2H+KT

Sales agent

Toni Julkunen

Vaaleasävyinen näppärän kokoinen kaksio vailla uusia asukkaita!

Säilytystilaa löytyy runsaasti niin keittiöstä kuin makuuhuoneestakin. Keittiön varustukseen kuuluu astianpesukone ja kylpyhuoneeseen saa tarvittaessa vaikka pesutornin. Keittiöstä käynti pienelle parvekkeelle. Ikkunat keittiöstä ja olohuoneesta kadulle päin, luoteeseen päin. Sisustamisen kannalta huoneisto muodot ovat selkeät ja helposti kalustettavat.

If you would like to receive more information about this apartment, please contact our salesperson.

Welcome to your future home!

Vaaleasävyinen näppärän kokoinen kaksio vailla uusia asukkaita! Säilytystilaa löytyy runsaasti niin keittiöstä kuin makuuhuoneestakin. Keittiön varustukseen kuuluu astianpesukone ja kylpyhuoneeseen saa tarvittaessa vaikka pesutornin. Keittiöstä käynti pienelle parvekkeelle. Ikkunat keittiöstä ja olohuoneesta kadulle päin, luoteeseen päin. Sisustamisen kannalta huoneisto muodot ovat selkeät ja helposti kalustettavat. Taloyhtiössä on laadukkaat yhteiset tilat ja bussipysäkki kätevästi ulko-oven edessä. Taloyhtiö tarjoaa asukkailleen saunatilat ja kattoterassin, josta voit käydä ihailemassa auringonlaskua. Löytyy taloyhtiöstä myös tarvittaessa pesutupa, jossa voit hoitaa pyykkisi. Tässä asunnossa on myös vuokraus mahdollisuus ( 798 €/kk ). Asunto on tarkoitettu ensisijaisesti asumisoikeusasumiseen ja asuntoa tarjotaan aina ensisijaisesti asumisoikeuden hakijoille. Mikäli asuntoon ei ole asumisoikeushakijoita, tulemme olemaan erikseen yhteydessä vuokrahakemuksen jättäneisiin hakijoihin, joille asuntoa voidaan tarjota. Vuokrahakijoilla ei ole tulo- eikä varallisuusrajoja. Hakemus ei ole sitova eikä asuntoa myydä vuokrasopimuksen voimassaolon aikana. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi eikä sido määräaikaisuuteen. Kiinnostuitko vuokra-/asumisoikeusasumisesta? Täytä asumisoikeus- tai vuokrahakemus sivuillamme: www.asuntosaatio.fi ja ota yhteyttä: toni.julkunen(at)asuntosaatio.fi

If you would like to receive more information about this apartment, please contact our salesperson.

Apartment info

Housing costs

  • Rent 798€
  • Security deposit 798€
  • Water fee/person/month 18€
  • Parking fees
    • — Autopaikkamaksu 1 45,00€
  • Sauna fee 20,00€

Apartment basic info

  • Housing type Apartment house
  • Energy class C
  • Apartment type 2H+KT
  • Living area 49.50 m²
  • Floor 4
  • Balcony 1
  • Own sauna No
  • Elevator Yes
  • Available Available now
  • Condition Good
  • Pets Allowed
  • Broadband DNA Welho

Extra info

Smoking in our apartments

Smoking is prohibited inside the apartment and on the balcony under right-of-occupancy and rental agreements starting on 1 January 2021. Since 1 October 2024, smoking has also been prohibited in the private yards of apartment buildings and access balcony buildings, as well as in the access corridors of access balcony buildings. The property may not be completely non-smoking due to other apartments that may be subject to old agreements with no smoking prohibitions.

From 1 October 2026, smoking is prohibited inside apartments and on balconies, terraces and private yards under all rental agreements, including rented right-of-occupancy apartments.

Property Introduction

Viihtyisä ja rauhallinen kerrostalokohde Kivistössä. Osassa asuntoja on lasitettu parveke, osassa ranskalainen parveke.Kohteessa on kaukolämmön lisäksi aurinkopaneelit.

Kivistön alueella on uusi kauppakeskus. Kehärata yhdistää Vantaankosken radan lentoaseman kautta päärataan Hiekkaharjussa. Junamatka Kivistöstä lentoasemalle kestää 7 minuuttia, Tikkurilaan 15 minuuttia ja Helsingin keskustaan 25 minuuttia. Lisäksi sijainti pääväylien tuntumassa avaa yhteydet moneen suuntaan. Kohteella on omia parkkipaikkoja sekä alueella lisäksi vuokrattavia parkkipaikkoja.

Why Asuntosäätiö?

We believe that a happy home and quality living are for everyone. We do not seek immediate profit or financial benefit. We use the assets gained from our operations to develop our real estate. Nearly 32,000 Finns have already chosen a home offered by Asuntosäätiö. Pets are also welcome in all our homes.

Property Introduction

Viihtyisä ja rauhallinen kerrostalokohde Kivistössä. Osassa asuntoja on lasitettu parveke, osassa ranskalainen parveke.Kohteessa on kaukolämmön lisäksi aurinkopaneelit. Kivistön alueella on uusi kauppakeskus. Kehärata yhdistää Vantaankosken radan lentoaseman kautta päärataan Hiekkaharjussa. Junamatka Kivistöstä lentoasemalle kestää 7 minuuttia, Tikkurilaan 15 minuuttia ja Helsingin keskustaan 25 minuuttia. Lisäksi sijainti pääväylien tuntumassa avaa yhteydet moneen suuntaan. Kohteella on omia parkkipaikkoja sekä alueella lisäksi vuokrattavia parkkipaikkoja.

Basic house info

  • Form of housing Rental home
  • Elevators 2
  • House sauna 2
  • Laundry room Yes
  • Drying room Yes
  • Apartment count 54

Apartments and floor plans: Timanttikuja 5, Kerrostalo

Apply for apartment type

Timanttikuja 5 A 13

2h+kt

, Kerrostalo

49.5 m2

Floor 4/6