Skip to content
Renovated

Lintulammenkatu 5 C B 30, Kerava, JAAKKOLA

76,5 m2, 3H+K+S

Sales agent

Raija Saario

Siisti ylimmän kerroksen läpitalon huoneisto peruskorjatussa talossa. Erillisen keittiön varusteisiin kuuluu astianpesukone. Kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta ja iso olohuone josta on käynti sisäpihan puolelle olevalle parvekkeelle. Autopaikka on tarvittaessa saatavilla. Huomioi että tässä rapussa ei ole hissiä. Rauhallinen taloyhtiö ja hiljaiset naapurit!

Tässä asunnossa on myös vuokraus mahdollisuus (1120 €/kk). Asunto on tarkoitettu ensisijaisesti asumisoikeusasumiseen ja asuntoa tarjotaan aina ensisijaisesti asumisoikeuden hakijoille. Mikäli asuntoon ei ole asumisoikeushakijoita tulemme olemaan erikseen yhteydessä vuokrahakemuksen jättäneisiin hakijoihin joille asuntoa voidaan tarjota, vuokrahakijoilla ei ole tulo- eikä varallisuusrajoja. Asuntoa ei myydä vuokrasopimuksen voimassaolon aikana. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi eikä myöskään sido määräaikaisuuteen (irtisanomisaika vuokralaisella 1 kk)

If you would like to receive more information about this apartment, please contact our salesperson.

Welcome to your future home!

Siisti ylimmän kerroksen läpitalon huoneisto peruskorjatussa talossa. Erillisen keittiön varusteisiin kuuluu astianpesukone. Kaksi hyvänkokoista makuuhuonetta ja iso olohuone josta on käynti sisäpihan puolelle olevalle parvekkeelle. Autopaikka on tarvittaessa saatavilla. Huomioi että tässä rapussa ei ole hissiä. Rauhallinen taloyhtiö ja hiljaiset naapurit! Tässä asunnossa on myös vuokraus mahdollisuus (1120 €/kk). Asunto on tarkoitettu ensisijaisesti asumisoikeusasumiseen ja asuntoa tarjotaan aina ensisijaisesti asumisoikeuden hakijoille. Mikäli asuntoon ei ole asumisoikeushakijoita tulemme olemaan erikseen yhteydessä vuokrahakemuksen jättäneisiin hakijoihin joille asuntoa voidaan tarjota, vuokrahakijoilla ei ole tulo- eikä varallisuusrajoja. Asuntoa ei myydä vuokrasopimuksen voimassaolon aikana. Vuokrasopimus on voimassa toistaiseksi eikä myöskään sido määräaikaisuuteen (irtisanomisaika vuokralaisella 1 kk) Kiinnostuitko vuokra-/asumisoikeusasumisesta? Katso lisätiedot ja asunnon hakuohjeet sivuiltamme: www.asuntosaatio.fi ja laita viestiä myyjälle: raija.saario(at)asuntosaatio.fi

If you would like to receive more information about this apartment, please contact our salesperson.

Apartment info

Housing costs

  • Rent 1120€
  • Security deposit 250€
  • Water fee/person/month 12€
  • Parking fees
    • — Autopaikkamaksu 1 15,00€
    • — Autohallimaksu 1 25,00€

Apartment basic info

  • Housing type Apartment house
  • Energy class E
  • Apartment type 3H+K+S
  • Living area 76.50 m²
  • Floor 3
  • Balcony 1
  • Own sauna Yes
  • Separate toilet Yes
  • Elevator Yes
  • Available Available now
  • Condition Good
  • Pets Allowed
  • Broadband Elisa

Extra info

Smoking in our apartments

It has been a long-term policy of ours to make all of our new residential properties completely non-smoking. We are gradually making all of our apartments non-smoking; the agreements of new residents will forbid smoking in the apartments and on the balconies from 1 January 2021 onwards. The property may not be completely non-smoking due to other apartments that may be subject to old agreements with no smoking prohibitions.

Alterations made to this home

2020 Sälekaihtimet (valkoiset tai vaaleanharmaat)

Property Introduction

Talossa on paljon asuntoja kaksioista neliöihin. Kaikissa asunnoissa on oma sauna. A-talo on 5-kerroksinen ja siinä on hissi, B-talo on 3-kerroksinen ja siinä ei ole hissiä. Yhtiöllä on iso suojaisa sisäpiha ja autopaikkoja on hyvin saatavilla (sähköauton latauspaikkoja ei toistaiseksi ole). Talo ja kaikki asunnot on peruskorjattu vuonna 2020.

Keravan Jaakkola on Keravan keskustasta reilun kilometrin päässä. Lähettyviltä löytyy monet kaupat, kuten Citymarket ja Prisma. Autolla on lyhyt matka Lahden moottoritien liittymään ja junakin vie Helsinkiin nopeasti.

Why Asuntosäätiö?

We believe that a happy home and quality living are for everyone. We do not seek immediate profit or financial benefit. We use the assets gained from our operations to develop our real estate. Nearly 32,000 Finns have already chosen a home offered by Asuntosäätiö. Pets are also welcome in all our homes.

Property Introduction

Talossa on paljon asuntoja kaksioista neliöihin. Kaikissa asunnoissa on oma sauna. A-talo on 5-kerroksinen ja siinä on hissi, B-talo on 3-kerroksinen ja siinä ei ole hissiä. Yhtiöllä on iso suojaisa sisäpiha ja autopaikkoja on hyvin saatavilla (sähköauton latauspaikkoja ei toistaiseksi ole). Talo ja kaikki asunnot on peruskorjattu vuonna 2020. Keravan Jaakkola on Keravan keskustasta reilun kilometrin päässä. Lähettyviltä löytyy monet kaupat, kuten Citymarket ja Prisma. Autolla on lyhyt matka Lahden moottoritien liittymään ja junakin vie Helsinkiin nopeasti.

Basic house info

  • Form of housing Rental home
  • Elevators 1
  • House sauna No
  • Drying room Yes
  • Apartment count 33
  • Building count 1

Apartments and floor plans: Lintulammenkatu 5 C, Piharakennus, Kerrostalo

Apply for apartment type

Lintulammenkatu 5 C A 2

1h+tk+s

, Kerrostalo

40.5 m2

Floor 1/5

Apply for apartment type

Lintulammenkatu 5 C B 30

3h+k+s

, Kerrostalo

76.5 m2

Floor 3/5

Apply for apartment type

Lintulammenkatu 5 C A 18

4h+k+s

, Kerrostalo

87 m2

Floor 4/5