Päivitystöiden vuoksi asuntojemme hallinnon taustajärjestelmä on osittain tai kokonaan poissa käytöstä aikavälillä 20.-26.8.2019. Tästä syystä asiakaspalvelumme ei voi palvella teitä täydellä teholla. Palvelukeskus vastaa normaalisti ja toimittaa kiireelliset palvelupyynnöt eteenpäin. Muut palvelupyynnöt välitetään eteenpäin vasta 26.8. jälkeen.

Asuntosäätiö logo

Konsernin hallinto
Vuokra-asunnot sekä omistusasunnot

Tuulikuja 2, 02100 Espoo

Asiakaspalvelu
Puhelin 020 161 2400
ma-pe klo 8.30 - 16.00
Faksi 020 161 2401

Myynti ja vuokrauspalvelu
Puhelin 020 161 2469
Puhelin 020 161 2478

Omistusasuntojen myynti
Puhelin +358 20 161 2481

Palvelukeskus 24/7
Huolto- ja isännöintiasiat

Puhelin 09 4246 9339

Toimiston aukioloajat:
ma - pe klo 8.00 - 16.00

Sähköposti:
myynti@asuntosaatio.fi
isannointi@asuntosaatio.fi (vuokra-asunnot)
vuokravalvonta@asuntosaatio.fi (vuokra-asunnot)
etunimi.sukunimi@asuntosaatio.fi

Verkkolaskuosoite:
Verkkolaskuosoite (IBAN): FI7880001700067920
Operaattori: Danske Bank Oyj
Välittäjän tunnus: DABAFIHH

 

Asuntosäätiö-konserni

Esa Kankainen, Asuntosäätiön toimitusjohtaja
Puhelin: 020 161 2460
Sähköposti: esa.kankainen@asuntosaatio.fi

Eva Lipsunen, hallintojohtaja
Puhelin: 020 161 2464
Sähköposti: eva.lipsunen@asuntosaatio.fi 

Eija Salminen, talousjohtaja
Puhelin: 020 161 2473
Sähköposti: eija.salminen@asuntosaatio.fi

Tom Salomonson, myynti- ja markkinointijohtaja
Puhelin: 020 161 2276
Sähköposti: tom.salomonson@asokodit.fi

Turkka Keravuori, rakennuttamisjohtaja
Puhelin: 020 161 2272
Sähköposti: turkka.keravuori@asuntosaatio.fi 

Asuntosäätiön Asumisoikeus Oy (Asokodit)

Jari Riskilä, toimitusjohtaja
Puhelin: 020 161 2299
Sähköposti: jari.riskila@asokodit.fi

Kimmo Rintala, kiinteistöjohtaja
Puhelin: 020 161 2275
Sähköposti: kimmo.rintala@asokodit.fi
aso_logo_CMYK_pienennetty_2
Asumisoikeusasuntojen hallinto
Asumisoikeusasuntojen myynti ja vuokraus

Leankatu 3, 00240 Helsinki
Puhelin 020 161 2230
Faksi 020 161 2202

Myynti ja asiakasneuvonta
Puhelin 020 161 2280
Faksi 020 161 2208

Palvelukeskus 24/7
Huolto- ja isännöintiasiat

Puhelin 09 4246 9333

Toimiston aukioloajat:
ma- pe klo 8.00 - 16.00

Puhelinpalvelu:
ma- pe klo 9.00 - 15.00

Sähköposti:
myynti@asokodit.fi
etunimi.sukunimi@asokodit.fi

Verkkolaskuosoite:
Verkkolaskuosoite: 003707870279
Operaattori: Ropo Capital Oy
Välittäjän tunnus: 003714377140

Laskutusosoite:
Asokodit / Asuntosäätiön Asumisoikeus Oy
PL 41038
00021 LASKUTUS

 

020 161- ja 010 620 -alkuisiin yritysnumeroihin soittaminen maksaa Soneran hinnaston mukaisesti kotimaan lankapuhelimesta soitettaessa 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti ja matkapuhelimesta 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti.