Tuulikuja 2, 02100 Espoo 

Toimisto avoinna ma-pe klo 8-16

Saapumisohje
Katso tästä saapumisohje Tuulikujalle >


Vaihde ja asiakaspalvelu
Vaihde 020 161 2400 (ma-pe klo 9-15)
Asiakaspalvelu 020 161 2280 (ma-pe klo 9-15)
Sähköposti asiakaspalvelu@asuntosaatio.fi


Myynti ja vuokrauspalvelu
Puhelin 020 161 2280 (asokodit)
Puhelin 020 161 2475 (vuokrakodit)
Puhelin 020 161 2478 (omistuskodit)
ma-pe klo 9.00 - 15.00

Sähköposti:
etunimi.sukunimi@asuntosaatio.fi

 

 

Asuntosäätiö-konserni

Esa Kankainen, Asuntosäätiön toimitusjohtaja
Puhelin: 020 161 2460
Sähköposti: esa.kankainen@asuntosaatio.fi

Katariina Haigh, hankekehitysjohtaja, maanhankinta ja kiinteistökehitys
Puhelin: 020 161 2440
Sähköposti: katariina.haigh@asuntosaatio.fi 

Turkka Keravuorirakennuttamisjohtaja, uudiskohteet, korjausrakentaminen
Puhelin: 020 161 2272
Sähköposti: turkka.keravuori@asuntosaatio.fi 

Pekka Kivistö, asukasmanageri
Puhelin: 020 161 2294
Sähköposti: pekka.kivisto@asuntosaatio.fi

Eva Petäjähallintojohtaja
Puhelin: 020 161 2464
Sähköposti: eva.petaja@asuntosaatio.fi

Johanna Otranen, viestintä- ja markkinointijohtaja
Puhelin: 020 161 2292
Sähköposti: johanna.otranen@asuntosaatio.fi

Matti Pasanentalousjohtaja
Puhelin: 020 161 2270
Sähköposti: matti.pasanen@asuntosaatio.fi

Kimmo Rintalaasiakkuusjohtaja, asumisen palvelut
Puhelin: 020 161 2275
Sähköposti: kimmo.rintala@asuntosaatio.fi

Jari RiskiläAsuntosäätiön Asumisoikeus Oy:n toimitusjohtaja
Puhelin: 020 161 2299
Sähköposti: jari.riskila@asuntosaatio.fi

Minna Saarni, henkilöstöpäällikkö
Puhelin: 020 161 2240
minna.saarni@asuntosaatio.fi

Tom Salomonson, myyntijohtaja, asuntojen myynti ja vuokraus
Puhelin: 020 161 2276
Sähköposti: tom.salomonson@asuntosaatio.fi

Jari Torppa, kehityspäällikkö, IT ja kehittäminen
Puhelin: 020 161 2298
Sähköposti: jari.torppa@asuntosaatio.fi
   

 

 

Laskutustiedot

Toivomme, että lähetätte laskunne ensisijaisesti verkkolaskuina. Laskut tulee osoittaa tilaajan ilmoittamalle yhtiölle ja Y-tunnukselle. Tarkistathan laskutettavan yhtiön nimen Asuntosäätiön yhteyshenkilöltäsi.

 

Asuntosäätiön Asumisoikeus Oy

Verkkolaskuosoite:
Verkkolaskuosoite: 003707870279
Operaattori: Ropo Capital Oy
Välittäjän tunnus: 003714377140

Laskutusosoite:
Asuntosäätiön Asumisoikeus Oy
PL 41038
00021 LASKUTUS

Asuntosäätiö sr
Asuntosäätiön Kiinteistöt Oy
Asuntosäätiön Rakennuttaja Oy
muut Asuntosäätiö-konsernin yhtiöt (katso lista tästä >)

Verkkolaskuosoite:
Verkkolaskuosoite: 003701012425
Välittäjä: CGI Suomi Oy
Operaattoritunnus: 003703575029

020 161- ja 010 620 -alkuisiin yritysnumeroihin soittaminen maksaa Soneran hinnaston mukaisesti kotimaan lankapuhelimesta soitettaessa 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti ja matkapuhelimesta 8,35 senttiä/puhelu + 16,69 senttiä/minuutti.