Siirry sisältöön

Mesimäki 10 A 2, Espoo, VANTTILA

59 m2, 2H+K+S

Asuntomyyjä

Ida Aalto

Kodikas rivitalokaksio Espoon Vanttilassa (kuvat suuntaa antavia)!

Tervetuloa tutustumaan viihtyisään asumisoikeuskotiin rauhallisella ja arvostetulla Vanttilan alueella! Tämä toimivapohjainen 59 m²:n rivitalokaksio tarjoaa erinomaiset puitteet niin yksinasuvalle kuin pariskunnallekin.

Jos haluat saada lisätietoja tästä asunnosta, otathan yhteyttä myyjäämme.

Tervetuloa tulevaisuuden kotiisi!

Kodikas rivitalokaksio Espoon Vanttilassa (kuvat suuntaa antavia)! Tervetuloa tutustumaan viihtyisään asumisoikeuskotiin rauhallisella ja arvostetulla Vanttilan alueella! Tämä toimivapohjainen 59 m²:n rivitalokaksio tarjoaa erinomaiset puitteet niin yksinasuvalle kuin pariskunnallekin. Asunnossa on selkeä ja käytännöllinen pohjaratkaisu, jossa erillinen keittiö tuo arkeen toimivuutta ja olohuone tarjoaa mukavasti tilaa yhdessäoloon sekä rentoutumiseen. Oman saunan löylyissä voit nauttia arjen pienestä luksuksesta juuri silloin, kun sinulle parhaiten sopii. Lisäksi oma parveke luo viihtyisän lisätilan kesäpäivien viettoon. Tämä koti yhdistää rauhallisen asumisympäristön, hyvät liikenneyhteydet ja toimivan pohjaratkaisun. Tule ihastumaan ja löytämään uusi kotisi Vanttilasta! Asunto myydään ensisijaisesti asumisoikeutena, mutta se on mahdollista myös vuokrata. Jätäthän hakemuksen asuntosaatio.fi- sivulla.

Jos haluat saada lisätietoja tästä asunnosta, otathan yhteyttä myyjäämme.

Asunnon tiedot

Asuinkustannukset

  • Vuokra 1175€
  • Vakuusmaksu 1175€
  • Vesimaksu Sisältyy vuokraan

Perustiedot asunnosta

  • Talotyyppi Rivitalo
  • Energialuokka D
  • Huoneistotyyppi 2H+K+S
  • Pinta-ala 59.00 m²
  • Kerros 1
  • Parveke 1
  • Oma sauna Kyllä
  • Hissi Ei
  • Vapautuu 09.11.2026
  • Kunto Hyvä
  • Lemmikit Sallittu
  • Laajakaista DNA Welho

Lisätietoja

Tupakointi asunnoissamme

1.1.2021 alkaen voimaan tulleissa asumisoikeus- ja vuokrasopimuksissa tupakointi on kielletty asunnossa ja parvekkeella sekä 1.10.2024 alkaen myös kerros- ja luhtitalojen asuntopihoilla sekä luhtitalojen luhtikäytävillä. Kiinteistö ei ole välttämättä savuton muiden huoneistojen osalta, koska niissä voi olla vanhoja sopimuksia, joissa ei ole tupakointikieltoa.

1.10.2026 alkaen tupakointi on kiellettyä asunnoissa, parvekkeilla, terasseilla ja pihoilla kaikissa vuokrasopimuksissa, myös vuokratuissa asumisoikeusasunnoissa.

Tehdyt muutostyöt

2024 Liukuovet (Asoetu) 2024 Sälekaihtimet (valkoiset tai vaaleanharmaat)(Asoetu) 2000 Jääpakasrtin (musta), erillisuuni, liesitaso

Kohteen esittely

Mukava rivitaloyhtiö Vanttilassa. Asunnot ovat 2-4 huoneen ja erillisen keittiön asuntoja, joissa on oma sauna ja piha. Kohde sijaitsee alueella omassa rauhallisessa kulmauksessaan. Kaukolämpö.

Lähellä useampi päiväkoti, koulu, Vantinpuisto tekonurmineen ja Espoonjoki. Hyvät liikenneyhteydet: bussipysäkki vieressä ja Kauklahden juna-asemalle alle kilometri.

Miksi Asuntosäätiö?

Me uskomme, että onnellinen koti ja laadukas asuminen kuuluvat kaikille. Emme tavoittele voittoa, vaan käytämme kaikki vastikkeista ja vuokrista saadut tulot toimintamme kehittämiseen. Jo lähes 32 000 suomalaista on valinnut Asuntosäätiön tarjoaman kodin. Tiesithän, että myös lemmikit ovat tervetulleita kaikkiin koteihimme!

Kohteen esittely

Mukava rivitaloyhtiö Vanttilassa. Asunnot ovat 2-4 huoneen ja erillisen keittiön asuntoja, joissa on oma sauna ja piha. Kohde sijaitsee alueella omassa rauhallisessa kulmauksessaan. Kaukolämpö. Lähellä useampi päiväkoti, koulu, Vantinpuisto tekonurmineen ja Espoonjoki. Hyvät liikenneyhteydet: bussipysäkki vieressä ja Kauklahden juna-asemalle alle kilometri.

Rakennuksen tiedot

  • Asumismuoto Vuokrakoti
  • Hissit Ei
  • Talosauna Ei
  • Asuntoja 19
  • Asuinrakennuksia 4
  • Valmistumisvuosi 2004

Huoneistot ja pohjakuvat: Mesimäki 10, Piharakennus, Rivitalo

Hae asuntotyyppiä

Mesimäki 10 A 2

2h+k+s

, Rivitalo

59 m2

Kerros 1/1

Vapautuu 09.11.2026